Yatak Odası Önerileri

Sıradanlıktan biraz olsun ayrılmak, farklı ve özel bir yatak odası sahibi olmak isteyenler için harika yatak odası önerileri hazırladık.

Kesinlikle yatak odaları evimizin en önemli yaşam alanlarından biridir ve bu yüzen “yatak odası işte” deyip geçmemek gerekiyor. İstatistiklere baktığımız zaman yatak odaları evlerimizin en çok vakit geçirdiğimiz bölümleridir. Yatak odalarında vaktimizin çoğu uyku ile geçiyor olsa da, özel, kendine özgü ve farklı bir yatak odasına sahip olmak hem ruhsal, hem fiziksel sağlığımız için oldukça önemli. Ve yaşadığımız ortamların sağlığımızı doğrudan etkilediği gerçeğinin genel kabul gördüğü şu zamanlarda.

Muhteşem yatak odası sahibi olmak isteyenler için bir dizi yatak odası önerileri derledik;

Modern Yaklaşımlar

Türkiye’de yatak odaları genelde klasik ya da avangard modellerden oluşuyor. Birçok farklı tarzda yatak odası tasarımı ve takımı bulunabildiği gibi, eşyalarınızı ve renkleri kendiniz seçerek kendi tarzınızı oluşturmanız mümkün. Mesela 80’li yılların bilim-kurgu filmlerini andıran şekillerin yatak örtüsünün pastel renklerle yumuşatıldığı yatak odaları hem tamamıyla özgün olmayı başarıyor, hem de klasik bir yatak odalarının sıcaklığını bize yansıtıyor.

Yatak Odası Önerileri

Tarzların Harmanlanması

Esasen yatak odası dekorasyonunun size sunduğu harika bir avantaj vardır. Yatak odaları evinizin en mahrem odalarından biri olduğu için evinize gelecek olan misafirlerin ne düşüneceğini hesaba katmadan, bütün her şeyi kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz, istediğiniz çılgınlığı yapabilirsiniz. Pembe Josephine koltuklardan, modern taburelere, avangard duvar süslerinden, eşsiz avizelere kadar birçok farklı ürün ve tarzın bir araya geldiği yatak odaları için her şeyi düşünebilirsiniz ama, asla sıradan olduğunu iddia edemezsiniz.

Yatak Odası Önerileri

Bütünüyle Sıradışı

Konu sıradışı yatak odaları olduğuna göre bildiğimiz her şeyi unutup bazı çılgınlıklar yapabiliriz. Mesela ne renk paleti, ne seçilen mobilyalar, ne de onların yerleştirilme şekliyle bildiğimiz yatak odalarına asla benzemeyen yatak odaları gibi. Minimal tasarımın soğukluğunun ahşabın sıcaklığıyla dengelendiği yatak odalarının asıl yıldızı ise tamamıyla orijinal tasarımıyla adeta nefes kesen yataklar olacaktır. Odanın banyo ve lavabosu ile arasında herhangi bir ayrım bulunmaması da size ilham verecek bir başka sıradışı fikir olabilir.

Yatak Odası Önerileri

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.