Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözümler

Bitkisel ürünler kullanarak istenmeyen tüylere çözüm getirmeniz mümkün. Evde rahatlıkla hazırlanabilen bitkisel ürünler ile oldukça pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

1-) Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm

 • 15 gram nişasta
 • 30 gram lanolin
 • 10 gram vazelin
 • 20 gram kırlangıç otu özü

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Nişasta dışında bütün malzemeler uygun bir kaseye alınır. Küçük bir tencereye bir miktar su ilave edilerek kaynaması için bırakılır. Su kaynadıktan sonra karışımın ilave edildiği kase kaynayan suyun buharına güzelce oturtulur. Benmari usulü ile kasede bulunan malzemeler güzelce eritilir. Eriyen malzemenin içine hafifçe nişasta ilave edilerek karıştırılır. Hazır hale gelen karışım soğuduktan sonra istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere hafifçe sürülür. Yüz ve tüm vücuda rahatlıkla uygulanabilen karışım vücutta 7-8 saat kadar bekletildikten sonra sıcak su yardımı ile güzelce temizlenir.

2-) Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm

 • 2 yemek kaşığı kadar hamam otu
 • Yeteri kadar su

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Hamam otu, su ile krem kıvamı alıncaya kadar güzelce karıştırılır. Hazır hale gelen karışım istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere sürülerek 2-3 dakika kadar bekletilir. Bekleme süresi fazla tutulması cildin tahriş olmasına neden olabilir o yüzden oldukça dikkatli olmak gerekir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra karışım ılık su ile güzelce yıkanır.

Tuz Ve Limon İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları
Küre geçmeden önce istenmeyen tüyler güzelce temizlenir. Bir miktar kaya tuzu limon suyu ile güzelce karıştırılır. Tüylerin temizlendiği bölgelere hazırlanan karışım güzelcee sürülür. Bu kür özellikle gece yatmadan önce yapılmalıdır ve sabaha kadar bekletilerek yıkanmalıdır. Tuz ve limon ile hazırlanan kür 3 gün boyunca aynı şekilde vücuda uygulanmalıdır.

Bakla İle Tüylerden Kurtulmanın Yolları
İstenmeyen bölgelerde bulunan tüyler kökünden güzelce temizlenir. Daha sonra bakla kabuğunun içindeki su dikkatlice çıkarılır ve temizlenen bölgelere güzelce sürülerek birkaç dakika sonra yıkanır. Baklanın suyu istenmeyen tüylerin azalmasına yardımcı olacaktır.

loading...

1 Comment Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


 1. nowguzellik

  Denemek Lazım deniyeniniz varmı ?

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.