Size En Uygun Makyajı Nasıl Yapabilirsiniz?

Birçok kadın iyi makyaj yapabilmek için en pahalı kozmetik ürünlere sahip olmaları gerektiğini düşünür, peki gerçekten öyle mi?

Birçok kadın iyi makyaj yapabilmek için en pahalı kozmetik ürünlere sahip olmaları gerektiğini düşünür. Aslında mevzu daha çok elinizdeki makyaj malzemeleriyle ne yaptığınızla alakalıdır. Size en çok yakışan makyajı bulabilmek için, yüzünüzü birkaç ilginç şekle sokmanız gerekebilir. Biraz komik olsa da işiniz sona erdiğinde her şey çok daha harika olacak.

Yapmanız Gerekenler:
Aşağıdaki makyaj malzemelerine sahip olduğunuzdan emin olun.
– Allık
– Pudra
– Rimel
– Ruj
– Son olarak birkaç iyi kalitede makyaj fırçası

Her makyaj çantasında en az bir adet pudra fırçası ve bir adet fondöten fırçası bulunmalı.

Birinci uygulama: Allık uygularken elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartmanız gerekir. Bu şekilde yüz şeklinizi öne çıkararak yanaklarınızda doğru bölgeyi hedeflemiş olacaksınız.

İkinci uygulama: Fondöten kullanmayı sevmiyorsanız, yüzünüzün belirli bölgelerine pudra uygulayarak cildinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Pudrayı yüzünüzün tamamına uyguladığınızdan emin olun. Yanaklarınızı şişirirseniz tek bir noktayı bile atlamamış olursunuz.

Üçüncü uygulama: Rimel kullanırken işinizi kolaylaştıracak birkaç tavsiyeye ne dersiniz? İlk olarak, gözlerinizi tamamen açın. Böylece rimelin yüzünüze temas edip dağılmasını engellemiş olacaksınız. Gereğinden fazla rimel kullanmak, kirpiklerinizin ağır ve yapay görünmesine neden olacaktır. Kıvamında kullanmanız çok önemli. Rimeli yumuşak bir geçiş ile sürüp gözlerinizi aşağı ve yukarı hareket ettirerek, kirpiklerinizin tamamının boyandığından emin olmalısınız.

Dördüncü uygulama: Her kadın dudaklarının mükemmel görünmesini ister. Dudaklarınızı olabildiği kadar açın ve ruju bu şekilde sürün. İşe yaradığını göreceksiniz.

Son olarak: Gördünüz mü? Güzel görünmek için çok fazla uğraşmanıza hiç gerek yok!

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.