Makyaj Yokmuş Gibi Makyaj

Son dönemlerde herkes doğal görünmekten yana fakat doğal görünelim diye bakımdan ve makyajdan vazgeçmemiz gerektiği anlamına gelmiyor bu.

Makyaj yokmuş gibi makyaj yapmanın ve bakımlı görünmenin ipuçlarını paylaşacağız bu yazıda. Hem makyajın yaşımızı büyütmesini engelleyecek hem de saf ve duru görüneceğiz.
Sabah kalkıp aynaya baktığımızda solgun bir yüzle karşılaşmak hiçbirimizin hoşuna gitmez. Biraz bakım yapıp yüzümüzü hafif makyajla renklendirdiğimizde hem kendimizi daha iyi hem de daha özgüvenli hissediyoruz. Peki makyajı abartmadan doğal görünümle bir yüze nasıl kavuşacağız?

En önemli nokta cildimizin bakımlı ve sağlıklı olması. Cildimizi mutlaka temiz tutmamız gerekiyor. Gün boyu dışarda her türlü etkiye maruz kalan cildimizi eve döndüğümüzde mutlaka temizlemeliyiz. Cilt tipinizi bilip ona uygun ürünler kullanmak bu işin püf noktası. Yağlı cilde sahip biriyle kuru cilde sahip birinin aynı ürünleri kullanması uygun olmayacaktır. Cildimizi temizledikten sonra yine cilt tipimize uygun bir nemlendirici kullanmamız gerekiyor. Bu işin en önemli noktası sağlıklı bir cilde sahip olmak. Eğer cildimiz sağlıklıysa işimiz çok kolay 🙂 Akşam temizleyip uyuduğumuz cildimizi sabah tekrar yıkayıp nemlendirdikten sonra sadece bb krem kullanarak cildimizin pürüzsüz görünmesini ve renk farklılıklarını giderebiliriz. Eğer cildiniz sağlıklıysa fondöten ve pudra kullanmanıza hiç gerek kalmayacak.

Cilt bakımımızı tamamladıktan sonra sırada göz makyajımız var. Kaşlarımıza, kaş rengimize uygun kaş kalemi ya da kaş farı uygulayarak boşlukları doldurup olduğundan daha gür görünmesini sağlamış oluruz. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerimizi kıvırdıktan sonra rimel uygulamalıyız. Daha aydınlık bir görünüme sahip olmak için krem rengi göz kalemi ya da eyeliner kullanabiliriz. Beyaz yerine krem renkte göz kalemi tercih ettiğimizde görüntü çok daha doğal olacaktır.

Ten rengimize uygun bir ruju hafifçe dudaklarımıza uygulayarak abartılı bir görünümden uzak durmuş oluruz. Kullandığımız rujun parlak değil mat renklerde olmasına dikkat etmeliyiz.
Hem bakımlı hem sağlıklı görünmek için yapmamız gerekenler işte bu kadar. Püf noktasının sağlıklı bir cilde sahip olmak olduğunu unutmayın. Düzenli cilt bakımlarını ihmal etmeyin. Son trende uygun makyaj yok gibi makyaj yapmak işte bu kadar kolay 🙂

ELİF

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.