Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Kadın olmak çok zor, sanırım hepimiz bunun farkındayız.

Hem daim bakımlı ve güzel görünmek istiyoruz. Bunun için makyaj hilelerinden sıklıkla faydalanıyoruz. Peki bayanların yanından hiç ayırmadığı, son dakika toplantılarında ya da buluşmalarda hayat kurtaran makyaj çantasında neler olmalı? Makyaj çantasının olmazsa olmazı nelerdir?

Gün içerisinde makyajımızı tazelemek veya günlük makyajımızı gece makyajına dönüştürmek için yanımızdan ayırmadığımız makyaj çantamızda mutlaka bulunması gereken ürünleri paylaşalım.

Pudra: Cildimizdeki parlamayı alan ve mat ve doğal bir görünüm sağlayan pudra günlük makyajımızı tazelemekte oldukça işimize yarayacaktır. Toz halinde veya transparan olan pudralardan hangisini uygulamak size kolay geliyorsa makyaj çantanızda bulundurabilirsiniz.

Göz kalemi veya eyeliner: Belirgin gözler, makyajın olmazsa olmazlarındandır. Gözümüzün üstüne veya altına uyguladığımız göz kalemi ifademizi tamemen değiştirecektir. Göz kaleminin yerini son zamanlarda eyeliner aldı. Bunun seçimini yapmak size kalmış 🙂

Rimel: Bence makyaj çantasının bir numarası, olmazsa olmazı kesinlikle rimel 🙂 Tek bir seçeneğim olsa hiç düşünmeden rimeli tercih ederdim. Sadece rimel kullanarak bile yüzümüzün ifadesi ne kadar da değişiyor. Sizce de öyle değil mi?

Makyaj Çantasında Neler Olmalı?
Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Ruj: Dudağınızın renginde, mat, hem gündüz hem gece makyajınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir ruju çantanızda bulundurmanızda yarar var.

Allık: Gün içerisindeki koşuşturmadan yorgun düşmüş, solgun görünen yüzünüze renk katmanın en kolay yolu cilt renginize uygun bir allık uygulamaktır.

Kapatıcı: Cildimizdeki kusurları veya sivilceyi kapatıp kusursuz görünmek için kapatıcı bulundurmakta fayda var.

Makyaj temizleme mendili: Gün içerisinde akan ya da dağılan makyajınızı düzeltmek için kesinlikle bulundurmalısınız.

Parfum: Parfumunuzu makyaj çantanızda mı taşıyorsunuz bilmiyorum fakat benimki makyaj çantamda olduğu için onu da buraya dahil etmek istedim. Kullandığınız parfumun küçük şişesini çantanızda taşımak gün boyu mis gibi kokmanızı sağlayacaktır.

Yağ emici / dengeleyici mendil: Son zamanlarda bayanların favorilerinden olan bu mendiller, gün içerisinde parlayan ve yağlanan cildinizdeki dengeyi sağlayarak kötü görüntüyü ortadan kaldırıyor.

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.