Gigi Hadid Eleştirilerden Sıkıldı

2015 sezonunda moda haftalarında tam anlamıyla Gigi Hadid rüzgarı esiyor.

Günmüzün en popüler modellerinden biri olan Gigi Hadid ve onun sektöre henüz giriş yapan kız kardeşi Bella Hadid, birçok moda ilgilisi için bu maceranın en ünlü yüzlerinden biri haline dönüştü. Tabii herkes bu durumu aynı şekilde benimsemedi. Nispeten kıvrımlı vücudu ve kendisine has yürüyüşüyle podyumda diğer modellerden kolaylıkla ayrılan Gigi Hadid, Instagram’da aldığı ağır eleştirilere daha fazla sessiz kalamadı ve bir bildiri yayınladı.

Bildirinin bir bölümünde, son olarak Balmain – H&M işbirliği için Mario Sorrenti’nin objektifi karşısına geçen Gigi Hadid, yaşadığı zorlu süreci şöyle anlatıyor: “Evet, defilelerdeki diğer modellerle aynı tipte bir vücudum yok. Evet, herhangi bir defilenin en iyisi olduğumu da düşünmüyorum. Evet, eşsiz bir yürüyüşüm olmasını tabii ki isterim ancak kendimi geliştirmem gerektiğini biliyorum. Evet, bu sektörde bu tipteki ne ilk, ne de son modelim. Şu an bulunduğum noktaya nasıl geldiğimle ilgili istediğiniz eleştiriyi yapabilirsiniz, fakat işin aslı ben gerçekten çalışkan bir insanım. Kendime güveniyorum ve moda sektörü bir değişimin sınırındayken, bu değişime hazırken bu işi yapmaya başladım. Daha önce elit modada kabul görmeyen bir vücudum varü, tasarımcılar ve editörler bana destek verdikleri için çok şanslıyım.”

20 yaşındaki ünlü model, tüm olumsuz eleştirilerin onu asla etkilemeyeceğinin de özellikle vurguluyor: “Olumsuz yorumlarınız bende vücudumu değiştirme isteği veya beni defilelerinde görmek isteyen tasarımcıları geri çevirme zorunluluğu uyandırmıyor. Onların benim hakkımdaki görüşlerini değiştirmediği de kesin. Eğer beni defilelerinde görmek istiyorlarsa, oradayım. İstemiyorlarsa, tabiki yokum. Durum bu kadar açık ve net. Eğer benden hoşlanmıyorsanız, beni takip etmeyin, beni izlemeyin. Eğer bu vücuda sahip olmasaydım, bu kariyeri de inşa edemezdim. Seksi olmayı seviyorum ve bununla oldukça gururluyum.”

Gigi’nin Paris Fashion Week’in başlangıcını kutlayarak bitirdiği bu mesajı, moda sektöründe çeşitliliği destekleyen çoğu internet kullanıcısından büyük destek gördü. Kıvrımlı vücuduyla bir zamanlar benzer tartışmalar yaratan süpermodel Tyra Banks, model ve vücut aktivisti Ashley Graham da, Gigi’yi sosyal medyada destekleyen isimler arasında.

Gigi Hadid’i Instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

loading...

2 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


  1. Voncile

    A privtcaoove insight! Just what we need!

    Reply
  2. erfahrungsbericht bon kredit telefonnummer

    It’s our southern right to be called ‘girl’ til the day we die. I totally agree. And though I used to be a sunbather, I’ve given that up. It’s just too damaging to the skin, but oh so good for the soul. Looks like you’ve found your ‘soul’ in the sunrises and early morning rides with motor man. And that jeep can take you off road to those special places where the ponies roam. Love it.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.