Daha Zayıf Görünmek İçin Saç Modelleri

Saç modelinizin yüzünüzü olduğundan daha zayıf veya daha şişman gösterdiğini biliyor muydunuz? İşte sizi daha zayıf gösterecek olan saç modelleri!

İşte daha zayıf görünmek için saç modelleri

Hafif Dalgalar
Kafanızı küçük göstermesine rağmen düz saçlar, yüzünüzün daha geniş görünmesine sebep olabilir. Bu sebeple gevşek, uzun dalgaları tercih etmenizde yarar olacaktır. Düz saçların yanı sıra yüzünüzü saran kıvrımlı saçlardan da uzak durmanız gerekir.

Dağınık Kâkül
Kâkül seviyorsanız, keskin kesimlerden uzak durmanız yararlı olacaktır. Kısa ve iki yanı daha uzun, dağınık kâkül kesimleri yüzünüzü dar ve daha uzun gösterecektir

Yandan Ayırma
Saçınızı ortadan değil de yandan ayırmanız, yüz hatlarınızı yumuşatır ve yüzünüzün odak noktasını değiştirerek, yuvarlak görünmesini engelleyecektir.

Boya Kullanımı
Parlak saç renkleri, dikkati yüzün orta noktasına çeker. Bu, çok daha zayıf görünmenizi sağlar. Parlak renkleri diplerde, saç uçlarındaysa daha koyu renkleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Hareketli Kesimler
Yuvarlak yüzünüzü oval bir şekle sokmak için, saçınızda hareketli bir kesim denemeniz kesinlikle işe yarayacaktır. Keskin olmayan saç kesimi bu türden modellerin yüzünüzü daha oval göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Katlı Kesimler
Katlı kesilmiş saçlar, saçınızın ağırlığını yüzünüze göre dengeleyip ve yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır. Özellikle ayrılmış, çenenin altına kadar uzanan katlar, çene hattını aşağıya çektiğinden yüzü daha ince gösterecektir.

Yüksek Topuz
Saçlarınızı sıkı bir şekilde topuz yapacaksanız, topuzun dik ve yüksek bir topuz olmasını dikkat edin. Böylece dikkati yukarı çekerek, göz yanılsamasıyla daha zayıf durabilirsiniz.

Gevşek Atkuyruğu
Yüzünüzün etrafında bıraktığınız her perçem, daha zayıf bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bu yüzden saçınızı atkuyruğu yaparken, saçınızı sıkıca toplamak yerine önden birkaç perçemi yüzünüze düşürmeyi tercih edin.

Uzun Saçlar
Uzun ve kısa saç arasında bir seçim yapmanız gerektiğinde, siz de tercihinizi uzun saçtan yana kullanmalısınız. Uzun saç yüzünüzü olduğundan uzun göstereceğinden, daha zayıf durmanızı sağlayacaktır.

Asimetrik Kesimler
Arkası kısa, önü uzun asimetrik kesimler yüzünüzü zayıf gösterir. Ortadan ayırdığınız ve biraz yüzünüze düşürdüğünüz saçlarınızla yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.