Cinsel Sorunlar ve Çözümleri

Cinsel Sorunlar suçu partnerinize atmakla çözülmüyor. Kadınların da hataların bir kısmını kabullenmesi gerekiyor.

Eşler arasında ki Cinsel Sorunlar ve Çözümleri sizler için derledik;
Sağlıklı bir cinsel yaşamın ilişkileri besleyip ve güçlendirdiği tartışılmaz. Doğru ilerlemeyen bir cinsel yaşam ise ilişkiyi olumsuz yönde etkiliyor. İlişkiler, kumda ilerlemeye çalışan bir araba gibi zorlanıyor. Uzmanlar; “Cinsel hayattaki sorunlar; duygusal yakınlığın, biz olma duygusunu ve bağlanma potansiyelinin azalmasına yol açtığı için ilişkiyi olumsuz etkiliyor. İlişkiyi oldukça zora sokuyor, vazgeçilmez olmasını düşürüyor” diyorlar.

Siz de cinsel hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız, belki de hata sizdedir! Erkekler kadar kadınlar da seks sırasında hatalar yapıyor, belki de birçok kadın bunun farkına bile varmıyor. Bu hataların oluşma sebebini uzmanlar şu şekilde açıklıyor: “Kadın beyni, işleyişi açısından cinsel aktiviteye hazırlık ve cinsellik esnasında odaklanmayı bozan uyaranların etkisinde çok çabuk kalıyor. Ayrıca cinselliğin duygusal bölümü, bedensel haz kısmından daha büyük bir yer kapsıyor. Bu da kendi cinselliğine tam sahip çıkamamasına sebep oluyor. Buna yanlış bilgi ve tutum eklenince hatalar meydana geliyor.”
Peki, kadınlar seks sırasında yaptığı hataları nasıl düzeltebilir? Tabiki önce hataları bilmek gerekiyor…

VÜCUDUNUZDAN ASLA UTANMAYIN
Kısa veya uzun, zayıf ya da şişman. Vücut tipleri kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Kendisini beğenmemek ise kişinin kendine yaptığı kötülüklerin en başında geliyor. Çünkü beğenmeme, utancı da beraberinde getirecektir. Kadınlar daha küçük yaşlarda beyinlerine işlenen tabular, ‘evlenmeden olmaz’ gibi kalıplar yüzünden cinsellikten kaçmaya başlıyorlar. Uzmanlar, kadınların kendi vücuduyla barışık olmamasının yetiştirilme sırasında başladığını söylüyorlar ve nedenlerini şöyle sıralıyorlar: Kişilere cinsellikten kaçınmasının öğretilmesi, kadın bedeninin değersizleştirilmesi ve metalaştırılması, ahlaki ve dinsel bilgiler, kadının tek görevinin annelik olduğu yargısı, cinsel istek ve doyumun kadının saflığını bozduğu inancı, kadın için cinselliğin doğal bir dürtü olmadığı fikri. Bu tür fikirler ile büyüyen bir kadın birçok sorunla yüzleşmek zorunda kalıyor. Bu sorunların başında ise çıplak kalamama ve kendi bedenine çıplakken bakamama hissi geliyor. Kişi kendini asla rahat hissetmiyor, vücudunu sergilemekten çok korkuyor. Mesela kadınların ışık kapalı bir şekilde cinsel ilişkiye girme isteği buradan geliyor. Bu tutum partnerini de etkiliyor. Kadın partnerinin ona bakmasından çekiniyor, tensel temas konusunda oldukça çekingen davranıyor. Eğer sizin de böyle bir sıkıntınız varsa, vücudunuzdan utanıp hareketlerinizi kısıtlamak yerine kendinizle barışmalısınız. Eğer vücudunuz konusunda özgüvenli olabilirseniz utanma duygusunu da kaybedersiniz. Böylelikle her davranışınızda kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

KESİNLİKLE AŞIRI TEPKİ GÖSTERMEYİN
Rutin haline gelen şeyler zamanla sıkıcı hale gelebilir. Bu sebeple yeni şeyler denemeye ve tarzınızı değiştirmeye kesinlikle açık olmalısınız. Özellikle erkekler, konu sekse geldiğinde yeni şeyler denemek isterler. Kadınlar ise bu durumu yanlış anlıyor ve bu tavrı kendilerine yapılan bir eleştiri olarak görüyorlar. Aksine bu heyecan katmak için yapılan bir değişiklik olarak kabul edilmeli. Partneriniz yeni şeyler denemek istiyorsa aşırı tepki göstermekten kaçının ve sakin bir şekilde dinleyin. Uzmanlar, kişinin yeni şeyler denemek için öncelikle kendisini ikna etmesini gerektiğini söylüyorlar.

DOĞRU ZAMANI BEKLEMENİZDE FAYDA VAR
Sizin seks için hazır olmanız partnerinizin de hazır olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden ‘Erkekler her zaman sekse hazırdır’ algısını unutmanız, partnerinizi anlamaya çalışmanız gerekmektedir. Günlük hayatta yaşanan zorluklar stresi de beraberinde getiriyor. Stres ise cinsel hayatı doğrudan etkileyen faktörlerin başında geliyor. Uzmanlar, “Stres, erkekte dürtü, istek, performans ve haz almada sorun yaratıyor. Cinsel yaşam potansiyelini etkiliyor” diyor. Yani seks yapmak istememesi aslında sizi istemediği anlamına gelmeyebiliyor.

ÇOK PASİF OLMAKTAN KAÇININ
Oyunun içindeyken yedek oyuncuymuş gibi davranmayın, biraz harekete geçin. İlişkilerde olduğu gibi sekste de birlik olmak gerekiyor. Uyumlu davranıldığı takdirde alınan zevk de artıyor. Ancak kadınların yaptığı başlıca hatalardan biri seks sırasında pasif kalmak oluyor. Cinsel doyumu partnerin görevi olarak görüyorlar ve sorumluluğu erkeğin omuzlarına yüklüyorlar. Böyle bir durumda erkekler hem zorlanıyor hem de sıkılmaya başlıyor. Pasif bir partner ile ilişki kendi kendine konuşmaya benziyor aslına bakarsanız, bir süre sonra sıkıcı bir hal alabiliyor. Birliktelik arzusunu düşürebiliyor, performansı ve alınan zevki azaltıyor. Kadınların arzulanmayı daha çok önemsedikleri farz edilse de aslında bu erkekler için de önem taşıyor. Partnerden böyle olumlu duygusal bir tepki almak iyi bir motivasyon olabiliyor.

SORUNLARINIZI KONUŞARAK HALLEDEBİLİRSİNİZ
İzlediğiniz tüm romantik komedi filmlerini bir kenara bırakın şimdi, oradaki erkeklerin hayal ürünü olduğunu unutmayın. Erkekler ne yazık ki kadınların akıllarını okuyamıyor, ne düşündüklerini onlar söylemeden anlayamıyor. Bu yüzden yatakta bir sıkıntı yaşıyorsanız, bunu onlara kibar ve anlayışlı bir şekilde izah etmeniz gerekiyor. Çünkü eleştiri yolu tercih edildiğinde diyaloğun sonu tartışmaya varabiliyor. Uzmanlar; şikayet eder tarzda değil, çözümleyici bir şekilde yapılan konuşmanın daha uygun olacağını söylüyor. Herhangi olumsuz bir sözün beğenilmeme, istenmeme veya suçlanma gibi algılanabileceğini belirtiyor. Bu yüzden konuşma tarzı bu noktada büyük önem taşıyor.

loading...

1 Comment Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


  1. Kürtaj Fiyatları

    kürtaj nerede yapılır, kürtaj nerede yaptırabilirim, ucuz kürtaj yapan hastaneler, kürtaj doktoru, kürtaj yapan özel hastaneler, İstanbul kürtaj fiyatları, İstanbul kürtaj yapan hastaneler, bebek aldırma nasıl yapılır, çocuk aldırma nasıl, çocuk aldırma ameliyatı, çocuk aldırma fiyatı forum, bebek aldırma kaç para, 1 aylık kürtaj fiyatı, çocuk aldırma ne kadar sürer, çocuk aldırma ne kadar günah, kürtaj için en iyi doktor, kürtaj doktoru, kürtaj doktorları, kadın kürtaj fiyatları, ucuz kürtaj yapan hastaneler, en iyi kürtaj yapan hastaneler, kürtaj yaptırmak ne kadar, kürtaj hala yapılıyor mu, bebek aldırma günahı, bebek aldırma fiyatları, bebek aldırma günahı nedir, bebek aldırma günah mı, bebek aldırma videoları, bebek aldırma yöntemleri, bebek aldırma ne zaman yapılır, kürtaj yapan yerler, kürtaj yapan hastaneler, bağcılarda kürtaj yapan hastaneler, istanbul’da kürtaj yapan yerler, kürtaj için doktor önerisi, kürtaj yapan hastaneler İstanbul Anadolu yakası, kürtaj yapan hastaneler İstanbul Avrupa yakası, kürtaj yapan hastaneler Avrupa yakası, İstanbul kürtaj fiyatları, kürtaj yapan hastaneler Anadolu yakası, kürtaj yasak mı, kürtaj yapan hastaneler İstanbul, kürtaj yapan hastaneler 2015, kürtaj yapan hastaneler 2016, isteğe bağlı kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan doktorlar, 2016 kürtaj fiyatları

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.