Burcu Esmersoy Evleniyor

Burcu Esmersoy Uzatmalı Sevgilisi Tuna Aksu İle Evleniyor Mu?

Ünlü çiftin evlilik hazırlıkları yaptıklarına dair dedikodular artmaya başladı. Güzel sunucu magazincilerin “Düğün alışverişi mi?” sorusunu duyunca kahkahalar atmaya başladı. Burcu Esmersoy’un bu soruya verdiği yanıt ise iddiaları doğrular gibiydi: “Artık orasını da siz düşünün!”

Burcu Esmersoy Uzatmalı Sevgilisi Tuna Aksu İle Evleniyor Mu?

Güzeller güzeli sunucu Burcu Esmersoy bir süredir birlikte olduğu Tuna Aksu ile evlilik yolunda oldukça önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Yakın zaman önce aileleri de tanıştıran ünlü çiftin ne zaman evleneceği ilerleyen günlerde netlik kazanacağı iddia edilirken Burcu Esmersoy ve Arda Turan’ın da barışma sürecine girdikleri ifade edildi. İşte Burcu Esmersoy ve Tuna Aksu aşkına ait tüm detayları ve son dakika gelişmeleri.

Burcu Esmersoy Evleniyor

Güzel sunucu Burcu Esmersoy ve yakışıklı sevgilisi Tuna Aksu alışveriş yaparken görüntülendi. Ünlü sunucu Burcu Esmersoy’un gazetecilere verdiği cevaplar ise kafaları tam anlamıyla karıştırdı. Burcu Esmersoy kimdir, Tuna Aksu kimdir, ne zaman evlenecekler? İşte gündeme damga vuran gelişmeler ve Burcu Esmersoy’un kafa karıştıran açıklamaları.

Adı yaklaşık 1 aydır The House Cafe’nin genel müdürü ve ortağı Tuna Aksu ile anılan, fakat aşk iddialarını reddeden Burcu Esmersoy, ilk kez sorulara yanıt vererek ilişkiyi doğruları: “Daha önce de sormuştunuz, ‘hayır’ demiştim. İnanın o zamanlar özel bir durum yoktu. Yeni başladı.” dedi.

Burcu Esmersoy kimdir, NTV ekranlarında sunduğu haber ve spor programlarıyla tanınan güzel sunucu. 2006 yılından bu yana NTV Spor Servisi‘ni sunan Burcu Esmersoy, aynı zamanda Evo ve NYC dergilerinde yazarlık yapmaktadır.

Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 yılında, Timur Esmersoy’un çocuğu olarak İstanbul‘da Zeynep Kamil hastanesinde dünyaya geldi. Çerkez kökenli olan ailesi Burcu Esmersoy 4 yaşındayken boşandı. Ablası ile beraber babaannesinde büyümüştür. Beşiktaş Lisesi‘ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi‘ne giren Burcu Esmersoy, aynı okulda Turizm İşletmeciliği okudu ve bu bölümden mezun olmasının ardından New York Üniversitesi‘nden Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi almaya başladı.

1997 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında 4. olan Burcu Esmersoy, daha sonra 1997 yılında, Miss İnternational yarışmasına katıldı. Ülkemizi bu yarışmada Japonya‘da temsil etmiş ve de Dostluk Güzeli ünvanını kazanmıştır. Medya dünyasına ise Hıncal Uluç’un sekreteri olarak girdi. Birkaç klipte oyunculuk yaptı. Daha sonra; Bir süre Kanal D’de çocuk programları sunan ve de Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’ndan dereceyle mezun olan Burcu Esmersoy, 2000 yılında CNN Türk’ün spor departmanına girdi ve de 2005 yılına kadar burada dış haber editörü, spor spikeri ve muhabir olarak önemli görevler yaptı.

2006 yılında ise NTV ekranlarının başarılı spor programı Spor Servisi‘nin sunuculuğunu yapmaya başlayan Burcu Esmersoy, erkek egemenliğindeki bu alanda kısa zamanda büyük bir başarı kazandı ve de ekranların adeta vazgeçilmez yüzü haline geldi. Yıllar boyunca Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli programlar yaptı.

Burcu Esmersoy, İngilizce ve İtalyanca dillerini ana dili gibi konuşabiliyor. Burcu Esmersoy, Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile 2005’te Paris‘teki Türk Konsolosluğu’nda harika bir tören ile evlendi. 28 Şubat 2006 yılında İtalya’da bir kilise nikahı yaptı. 2008 yılında ise boşandı.

Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde kısa yazıları yayınlandı. 2010 yılında ise Mahsun Kırmızıgül’ün yapımcısı olduğu “Romantik Komedi” filminde Konuk oyuncu olarak yer aldı.

30 Ekim 2010 yılında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yapımcılığını üstlendiği “Yok Böyle Dans” yarışmasında yarışmacı olarak katıldı. Azra Akın‘ın İlk sezonun kazananı olduğu yarışmada; Azra Akın, Bedük, Bora Kozanoğlu, Burcu Esmersoy, Burcu Güneş, Defne Joy Foster, Derya Büyükuncu, Eda Taşpınar, Güneri Civaoğlu, Metin Arolat, Nilgün Belgün, Pascal Nouma, Ragga Oktay, Sibel Arna gibi ünlüler ile yarıştı, jüri koltuğunda ise Lilia Bennett, Saba Tümer, Sait Sökmen ve Tan Sağtürk bulunuyordu.

Burcu Esmersoy Kimdir?
2011 senesinde yapılan “Yok Böyle Dans” yarışmasında ise Burcu Esmersoy sunucu olarak görev almıştır. 2012 senesinde Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yapmıştır. Burcu Esmersoy, Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş’nin patronu sevgilisi Sami Kresepi‘yle 2013 yılının Ekim ayında evleneceğini açıklamıştır.

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.