Ayla Çelik Kimdir

Çıkardığı son albümünde Beyazıt Öztürk ile harika bir düete imza atan güzel sanatçı, dün gece Beyaz Show’a katıldı.

Bakalım Ayla Çelik kimdir?
Ayla Çelik, genç ve güzel şarkıcı, dün akşam Beyaz Show’a konuk olarak katıldı. Ayla Çelik, son albümü “Ben”de Bağdat isimli oldukça romantik bir şarkıda Beyazıt Öztürk ile beraber düet yaptılar. Ayla Çelik, bu düet ile merak edilen bir çok soruyu cevaplandırdı. Programda Beyaz ile birlikte harika bir düet yapan güzel şarkıcı tam anlamıyla gönülleri feth etti. Peki Ayla Çelik kimdir?

AYLA ÇELİK KİMDİR?
İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet konservatuarı mezunu, söz yazarı, besteci ve yorumcu olan Ayla Çelik, müzikle olan profesyonel hayatına Melih Kibar’la başladı. Bir çok reklam müziğine sesiyle adeta hayat veren Ayla Çelik, devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğinde oynanan Antigone isimli oyunun müziklerine de imza attı.

İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Gökhan Tepe, Demet Akalın, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi ve Berkay gibi ünlü isimlere verdiği popüler şarkılarla adından söz ettirmeyi başaran Ayla Çelik, son olarak 2012 senesinde hem Altın Kelebek hem de Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile yılın şarkısı ödünü almıştı.

Ayla Çelik sanatçı dostlarına verdiği şarkıların yanında, kendi albümü için de hazırlıklarını bitiren Ayla Çelik,”Tüm şarkılarımda kendi hikayemi anlattım” dediği “BEN” isimli albümünü 15 Ocak 2016 tarihinde Sony Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü.

Bu harika albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya ünlü yönetmen Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ayla Çelik’in bu harika projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi ünlü müzisyen ve sanatçı dostlarınında dokunuşları yer alıyor.

“Ben” albümünün sürprizi ise ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’le duygusal bir düete imza attığı “Bağdat” şarkısı oldu.

Beyaz ve Ayla Çelik’in “Bağdat” Düeti – İzle

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.