Acı Çekmeden Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Kadınların asla vazgeçemedikleri parçalardan biri olan topuklu ayakkabınızı birkaç öneri sayesinde acı çekmeden rahatça giyebilirsiniz. Bu yazımız tam size göre

Çoğu kadının giydiği topuklu ayakkabı genelde çevresindekilerin dikkatini ve beğenisini çekmek için tercih ediliyor. Fakat topuklu ayakkabının vermiş olduğu rahatsızlık ve acı topuklu ayakkabı giymekten bir çok kadının vazgeçmesine sebep oluyor. Bir çok kadının kendisine olan güvenini kazandıran topuklu ayakkabıları giyememek yerine acıyı oldukça hafifletmek daha iyi olmaz mıydı?

Acı Çekmeden Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

İşte Acı Çekmeden Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir? bazı tüyolar;

* Topuklu ayakkabınızı seçerken iç kısmının kaygan ve sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca topuklu ayakkabının uzunluğu ve genişliği, kesinlikle ayağınızla aynı ölçüde olmalıdır.

* Genellikle akşam saatlerinde topuklu ayakkabı almaya özen göstermelisiniz. Çünkü günün yorgunluğunu üzerinde taşıyan ayaklar, hangi ayakkabıda rahat edeceğini daha iyi seçecektir.

* Topuklu ayakkabınızı oturarak değilde kesinlikle ayakta denemelisiniz.

Acı Çekmeden Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

* Satın aldığınız topuklu ayakkabının malzemesinin ve kalitesinin iyi olmasına özen göstermelisiniz.

* Topuklu ayakkabının iki çiftini de kesinlikle deneyin; çünkü her iki ayağınızın orantıları aynı olması zor ihtimal.

* Ayak tabanınızda ağrı hissederseniz topuklu ayakkabının içine ortopedik tam bir tabanlık yerleştirebilirsiniz veya topuklu ayakkabılarla uzun süre ayakta durmak zorunda kalıyorsanız, topuklu ayakkabının ön tarafında silikon metatars yastıkçıklarından koymanızda fayda olacaktır..

Acı Çekmeden Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

* Parmaklarınızda nasır oluşumunu önlemek için parmakları açıkta bırakan yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmenizde fayda var.

* Her gün aynı ayakkabıyı giymemeye özen gösterin. En az 1 gün ayakkabılarınızı dinlendirin.

* Ayak tırnaklarınızı kesinlikle küt kesin ve fazla uzamamasına dikkat edin, tırnakların kenarlarını yuvarlamayın.

loading...

0 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.