2016 Mezuniyet Saç Modelleri

Hayatımızdaki en önemli günlerdendir mezuniyetler. İster lise mezuniyeti olsun ister üniversite mezuniyeti, en güzel biz olalım ve herşeyimiz kusursuz olsun isteriz. Uzun uğraşlar sonucu, gezmedik mağaza bırakmayıp mezuniyet elbisesi ve ayakkabıya karar verdikten sonra sırada doğru saç modelini seçmek vardır. Seçtiğimiz saç modeli de en az elbise kadar önemlidir. Doğru elbiseyi yanlış saç seçimiyle gölgede bırakabilirsiniz. Ya da çok sade gözüken bir elbise doğru saç modeliyle harikalar yaratabilir.

Peki hangi elbiseyle hangi saç modeli tercih edilir? 2016 mezuniyet saç trendleri nelerdir? Doğru seçim yapmanız için sizinle paylaşacağımız ipuçlarını dikkate almalısınız.

2016 saç trendlerinde sadelik ön planda. Büyük markaların defilelerindeki modellerin ve ödül gecelerindeki ünlülerin stillerini incelediğimizde görüyoruz ki saç modellerinde doğallıktan ve sadelikten yana seçimler yapılıyor.

2016 Mezuniyet Saç Modelleri
2016 Mezuniyet Saç Modelleri

Seçim yaparken mutlaka mezuniyet elbisesindeki detayları dikkate almalısınız. Eğer göğüs ve omuz kısımlarında detaylar olan bir mezuniyet elbisesi tercih ettiyseniz, detayların yok olmasını engellemek için toplu saç modellerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Toplu saç modellerinde 2016 trendleri nelerdir? Abartılı topuzlar yerine doğal şekilde toplanan ve dağınık topuz dediğimiz modelleri tercih etmelisiniz. Örgü detaylı topuzlar da oldukça moda ve nostaljik ve zarif bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Saç ayrımını ise ortadan yapmanızı öneriyoruz. Gösterişli ve detayları olan bir elbise tercih ettiyseniz ortadan ayrılmış sade bir topuz oldukça şık görünmenizi sağlayacaktır.

2016 Mezuniyet Saç Modelleri
2016 Mezuniyet Saç Modelleri

Saçlarınızı toplamak yerine dağınık bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Eğer çok detayı olmayan, sade bir elbise tercih ediyorsanız saçlarınızı dağınık bırakarak elbisenize hareket katabilirsiniz. Doğal dalgalı saçlar, size genç ve masum bir hava katarak daha genç görünmenizi de sağlayacaktır. Dalgalı saçlar yerine düz fönlenmiş saçlar da tercih edilebilir. Böylece gece boyu saçım bozuldu mu kaygısı da yaşamamış olursunuz 🙂

2016-mezuniyet-sac-modelleri_2

2016-mezuniyet-sac-modelleri_4

Hangi seçimi yaparsanız yapın mutlaka bu özel gecenin keyfini çıkarın. Seçim yaparken de kendinizi rahat hissetmeniz en önemli kriteriniz olsun.

loading...

2 Comments Yorum Yapmak İçin Tıklayın →


  1. sesliyegel

    saclarına bayılıyorum

    Reply
  2. Anonim

    Örgülü topuzlar bence mezuniyet gecesi için çok uygun 🙂

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.